News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2014-10-29 ROZNE 2 004

Jest już ciemno!

30 października 2014
Comments off
953 Views

Ogłoszenie Społeczne

Z przykrością zawiadamiam Pana Burmistrza Janowa Lubelskiego i podległe mu służby, że na obu końcach ulicy Przyborowie jest już ciemno. Co gorsza nie powiodły się próby poszukiwania jakiegokolwiek światła, co może być dowodem na to, że go nie ma. Jednocześnie odnoszę wrażenie, iż czas płynie na tyle szybko, że niedługo zrobi się jaśniej i może się okazać, że skoro nie jest już tak ciemno, to oświetlenie jest niepotrzebne. Z dobrze poinformowanych źródeł wiem o postawieniu kilku metalowych słupów przy ulicy Wojska Polskiego. To dobrze, ale taki słup sam z siebie nie zaświeci. Potrzebna jest żarówka i prąd. O ile wiem, żarówki można kupić w sklepie. Prąd też. Ale musi być linia z jakimś kablem. Kabel też można kupić w sklepie, ale trzeba tam pójść. I to najlepiej szybko, póki ziemia nie zamarzła i nie pada śnieg utrudniający życie ptaszkom i innym zwierzętom.

Z zimą też są same zmartwienia. Wprawdzie biały śnieg i oblodzona ulica dają większe poczucie jasności, ale potencjalna lampa na jednym z ustawionych pod dużą sosną słupów może nie wytrzymać naporu śniegu, lodu lub opadających gałęzi. I wtedy znowu będzie ciemno.

Ogół obywateli osiedla Przyborowie nadal pamięta o złożonych podczas gospodarskiej wizyty zapewnieniach, że będzie jaśniej. Nikt nie chce się rozczarować, albo poczuć oszukanym. Oczekujemy coraz mniej cierpliwie na szybkie spełnienie tego co zostało ustalone.

zn