News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2018-08-27 - Imperialisci w kropki

Imperialiści w kropki

27 sierpnia 2018
Comments off
671 Views

Wieść gminna głosi, że w Janowie ma powstać kolejny sklep wielkopowierzchniowy. Zgadniecie jaki? Bingo! To ma być kolejna „Biedronka”. Ciekawe dlaczego akurat ta sieć ma u nas monopol. Przypomina to trochę czasy imperialistycznej stonki zrzucanej przez zachodnich rewizjonistów na budującą się Polskę Ludową. Zresztą stonka od biedronki różni się tylko kolorem i tym, że wyżera ziemniaczane liście. „Biedronka” też wyżera. Nasze pieniądze. Jeżeli powstanie jeszcze jedna, to pewnie wielu właścicieli małych sklepów w Janowie i okolicach będzie musiało zwinąć swój interes i zgłosić się do Powiatowego Urzędu Pracy psując tam statystykę i święty spokój. No i nie będą zadowoleni z żadnej władzy. Chodzą też plotki, że na wieść o nowej „Biedronce” część janowskich biznesmenów zareagowało bardzo nerwowo, co może mieć duży wpływ na najbliższe wybory samorządowe w mieście. Zobaczymy.

Osobiście nie mam nic przeciwko portugalskiej „Biedronce”, ale dla zachowania zasad zdrowej konkurencji wolałbym, żeby dla odmiany sprowadzić do Janowa np. niemieckiego „Lidla”. Zawsze to jakaś odmiana. Szkoda, że kiedyś nie powstało tzw. małe Tesco. Teraz to niemożliwe bo Anglicy raczej się wyprowadzają z Polski niż budują nowe obiekty. Ale są też inne sieci handlowe, które pewnie chętnie zainwestują w Janowie. Jakie? Nie będę podpowiadał, bo w Urzędzie i tak wiedzą najlepiej. A wszyscy, którzy boją się nowej „Biedronki” i swojej plajty powinni się zastanowić czy lepiej coś zmienić, czy przerzucić się na śpiew i taniec, żeby z czegoś żyć. O ile wiem, w domu kultury są takie zajęcia.

zn

PS. Jeden z Czytelników zwrócił uwagę, że wokół „nowej Biedronki” przy pływalni panuje spory bałagan. Sprawdziliśmy. Mogło by być lepiej. Za sygnał dziękujemy.