News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
13.05.2014

Droga?

13 maja 2014
Comments off
2421 Views

Dziękuję wszystkim czytelnikom bloga janow24.eu za kontakt i cenne uwagi dotyczące publikowanych treści. Cieszy mnie taki odzew i inspiruje do dalszego pisania. Ale jest w tym i druga, smutniejsza strona medalu. Jeżeli zwykły, prywatny blog budzi takie zainteresowanie, to oznacza, że jest ogromny „głód” informacji. Informacji nie racjonowanej, wybiórczej, lukrowanej, urzędowej, ale najzwyklejszej. Prawdziwej. I chociaż blog to nie nowe czasopismo janowskie, tej drogi będziemy się trzymać.

A jeżeli chodzi o drogę, to odezwał się jeden z czytelników bloga i ku mojemu zdumieniu pokazał mi coś, co podobno jest… drogą gminną. Gminną, czyli, że miasto ma obowiązek jej utrzymywania w stanie przejezdności, łatania dziur i odśnieżania w zimie. Tymczasem, wygląda ona jak poligon doświadczalny dla pojazdów terenowych. Mowa o starym wjeździe na teren byłego JPPT, przy Urzędzie Skarbowym na ulicy Wojska Polskiego. Właściciele zlokalizowanych tam prywatnych firm uważając, że droga jest sprawą miasta zgłaszali ten problem, ale bez odzewu. Urząd Skarbowy i Sanepid generalnie z drogownictwem mają niewiele wspólnego, chociaż porządny i bezpieczny parking jest w pobliżu ich siedziby niezbędny. Odpowiedzialni za ten temat urzędnicy miejscy nabrali wody w usta, a nasz zdenerwowany Czytelnik zlecił już wykonanie tabliczki na której ma zamiar umieścić nazwę nowej ulicy w mieście. Ma to być DROGA IMIENIA ….   dopiszcie sami.

zn

PS. Już niedługo zabiorę Was w podróż, drogą prosto do Paryża. To piękne i klimatyczne miasto. Mekka artystów i ludzi wolnych. Oczywiście o ile zwiedza się go z „głową”.

Fot. Na szczęście to nie jest droga do Paryża. To boczna Wojska Polskiego, jeszcze bez nazwy.