News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
O JAP-a logo działu

Janowski Album Polityczny

25 lipca 2014
Comments off
2559 Views

Dzięki Wam Czytelnicy, postanowiłem w miarę szybko przejść od pomysłu do jego realizacji. Tworzymy coś unikalnego. Czegoś takiego chyba nikt jeszcze w Polsce nie wymyślił. A Janów będzie jak zwykle na pierwszym miejscu. To dzięki Wam, Burmistrzowi i innym lokalnym politykom stworzymy historyczny dokument przerastając innych swoimi możliwościami. Początek niecodziennego zbioru eksponatów w postaci obrazów już mam. Jeżeli nadal będziecie tak pomocni jak do tej pory, nasze archiwum będzie unikatem w skali kraju. Robimy Janowski Album Polityczny. Tak. To małe miasto jest jednym z centrów politycznych w kraju, a posłowie, senatorowie, ministrowie i nie wiadomo kto jeszcze wykupują przed każdymi wyborami miejscówki w salach konferencyjnych, restauracjach i walczą o miejsca na słupach ogłoszeniowych.

O nich też będę pisał, ale ważniejsi są nasi lokalni decydenci. To dzięki nim jest taki ruch w interesie, a Wy nie do końca wiecie na kogo i dlaczego oddać swój głos. Warto w tym miejscu przypomnieć Julka Słowackiego, który mimo oryginalnego kołnierzyka koszuli, miał całkiem zdrowe podejście do historii i rzeczywistości – Polsko! (Janowie!? – aut.) Pawiem narodów byłaś i papugą, A teraz jesteś służebnicą cudzą. ( „Grób Agamemnona”, 1839 rok, sto lat przed Westerplatte i jeszcze więcej przed powstaniem demokratycznego samorządu gminnego w Janowie).

Ponieważ jedna fotografia jest bardziej wymowna niż tysiąc słów, oglądajcie i wyciągajcie wnioski. No i podzielcie się z innymi swoimi zbiorami. Poczta blog@janow24.eu jest do Waszej dyspozycji. Zbioru zdjęć szukajcie pod hasłem Janowski Album Polityczny ze zdjęciem indyka. Pawia lub papugi nie znalazłem.

zn