News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
fot tajemnicza przesylka

Tajemnicza przesyłka – Z humorem przez miasto

8 maja 2014
Comments off
1425 Views

Wyjaśniła się sprawa tajemniczej butelki dryfującej w wodach janowskiego zalewu. Po publikacji zdjęcia na janow24.eu powołany został Sztab Kryzysowy i stworzono Specjalną Grupę Operacyjną złożoną z ratowników, płetwonurków, historyków i etnografów celem wyłowienia i zbadania jej zawartości. Ruchomy punkt dowodzenia operacją zainstalowano w samochodzie Janowskiego Ośrodka Kultury.

Po szczegółowej analizie ewentualnych zagrożeń, ekipa płetwonurków z największą ostrożnością wyłowiła i zabezpieczyła butelkę. Po jej otwarciu, dalsze badania objęto ścisłą tajemnicą. Janow 24.eu nieoficjalnie dowiedział się, że z wnętrza wyjęto pergaminowy zwój z tekstem w języku polskim i aramejskim z datami i listą nazwisk. Ze względu na podjęte środki, można tylko przypuszczać, że lista zawierała nazwiska ludzi, którzy w najbliższych wyborach europejskich, samorządowych i parlamentarnych obejmą odpowiedzialne stanowiska. Dla czytelników bloga oczywiście najważniejsze są nazwiska przyszłych janowskich samorządowców oraz ich funkcje – burmistrza, wiceburmistrza, sekretarza, przewodniczącego rady. Niestety, nie udało się dotrzeć do samego dokumentu. Prawdopodobnie został on zdeponowany w szafie pancernej. Jego analizą nadal zajmować się będą członkowie Specjalnej Grupy Operacyjnej.

Nie wiemy, skąd ta tajemnicza butelka znalazła się w zalewie, ani kto sporządził kontrowersyjną listę. Zachodzi podejrzenie, iż ze względu na język aramejski, jest to przesłanie z przeszłości od „określonej grupy wyznaniowej”. Rodzaj proroctwa. Zapewne stąd działania zmierzające do utajnienia dokumentu.

zn

Z ostatniej chwili: Na wniosek zespołu badającego dokument, Najwyższe Czynniki Decyzyjne podjęły decyzję o rozszerzeniu jego składu o reprezentację miejscowych polityków. Aktualnie trwają ustalenia, która z partii może wystawić swojego kandydata i czy jest on odpowiedni. Dostęp do zalewu został otwarty.