News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2018-09-10 - Parada garniturow 01

Parada garniturów

11 września 2018
Comments off
968 Views

Jedyny polityk w Janowie, jak siebie określił, wraz z grupą partyjnych i bezpartyjnych PiS-menów rozpoczęli w poniedziałek koło południa lokalną wojnę wyborczą o stołki i diety.

Poseł Jerzy Bielecki przedstawił w środę około południa kandydatów na burmistrzów i wójtów wszystkich gmin powiatu oraz Ryszarda Majkowskiego na radnego do sejmiku. Prawie w samo południe na tle Urzędu, pomnika Piłsudskiego i biało-czerwonych kwiatów odbyła się niby-konferencja prasowa z udziałem ministra Krzysztofa Michałkiewicza, posła, i może przyszłego radnego sejmiku i kandydatów. Przyjechała rządowa telewizja i radio z Lublina, jeden z dzienników i tzw. dziennikarze z Janowa. Też tam byłem, ale ani miodu ani wina nie piłem. Bo nie było. Za to wiało partyjniacką nudą i zadęciem. Dziwię się, bo poseł Bielecki wykazuje się od czasu do czasu poczuciem humoru. Ponieważ było jak za PZPR-u zwróciłem uwagę na coś innego. Na kandydatów jako takich też, ale przede wszystkim na ich ubiory. A na modzie męskiej, powiem nieskromnie znam się chyba dobrze, chociaż jej nie praktykuję z braku czasu i potrzeby. Ale gdybym był kandydatem Takiej partii na stanowisko burmistrza albo wójta gminy, to ubrałbym bym się jak Krzysztof Kołtyś. Fakt, jestem trochę niższy i może trochę cięższy niż on. Garnitury ma nienaganne a buty wprost szałowe. Takie jak robili przedwojenni żydowscy szewcy. Tak więc w paradzie garniturów burmistrz Kołtyś zajął dzisiaj pierwsze miejsce. Potem długo nie było nic. Normalne sieciówki za niewielkie pieniądze. Niech tam. W końcu Janów to nie Paryż. Były też dżinsy z marynarką, jako oznaka społecznego luzactwa i typowy strój prowincjonalnych działaczy różnych partii z okresu PRL-u. No i sam Pan poseł. Niby wszystko w porządku, ale jak minister Michałkiewicz przyjeżdża w krawacie, to i poseł powinien go mieć. Nawet za darmo mogę posłowi Bieleckiemu podrzucić kilka rad w tej kwestii bo byłem szkolony przez najlepszych z tej branży.

A kandydaci? Są jacy są, chociaż w niektórych przypadkach śmiech bierze i zażenowanie.To w większości łapanka. To nie moja sprawa. Pytam tylko dlaczego inne komitety wyborcze siedzą jeszcze w podziemiu? Przepraszam, nie wszystkie. Ten z Łążka Garncarskiego był pierwszy. Rozpoczął kampanię z jajem, a nie w garniturach. Bo Samorząd nie potrzebuje polityki. A my jako apolityczny blog możemy dogadać się z każdym, oczywiście w ramach przyzwoitości.

zn