News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2014-05-22 Moda na Sukces

Moda na Sukces?

22 maja 2014
Comments off
1236 Views

Tajemniczy list Prezydenta Komorowskiego do Burmistrza Kołtysia. Gdzie naprawdę ma swoją siedzibę Głowa Miasta…

Moda na Sukces?

Nawet śmiać mi się nie chce z tego co usłyszałem i przeczytałem. Czy można dostać nagrodę za to, czego jeszcze nie ma i nie wiadomo jak będzie funkcjonowało? Okazuje się, że można. I jeszcze niektórzy tym się chwalą.

Trzymajcie się! ZOOM Natury, czyli to co się nadal buduje nad zalewem, zostało nagrodzone wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie pod nazwą „Sposób na Sukces” pod patronatem Prezydenta RP w kategorii „najlepsze przedsięwzięcie gospodarcze i sportowe na obszarach wiejskich i miastach do 20 tys. mieszkańców”. Konkurs wymyśliło Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. ZOOM został do niego zgłoszony przez Zespół Doradztwa Rolniczego w Janowie. No i dobrze. Za to Patronat jest z najwyższej półki.

Po cenne nagrody (dyplom, tablet i aparat fotograficzny, który dorzucił marszałek Hetman) pojechała z Janowa cała delegacja, ale bez przedstawicieli samego ZOOM-u. Przynamniej na zdjęciach ich nie widać. Czy to możliwe, żeby na tak ważną uroczystość nie pojechał reprezentant nagrodzonej firmy? Pewnie tak. Tak jak i to, że najważniejszy Patron, czyli Prezydent RP też nie był obecny. Jego również nie dostrzegliśmy na oficjalnych zdjęciach z naszą delegacją. Za to Prezydent napisał do naszego Burmistrza list z gratulacjami na adres… ulica Turystyczna 10. Obawiam się, że nie wiemy czegoś co dla służb prezydenckich jest oczywiste. Czyżby prawdziwy ośrodek decyzyjny wcale nie mieścił się przy Zamoyskiego, a na Turystycznej 10?

W porządku. Teraz na poważnie. Wszędzie ZOOM. Nawet kota można zagłaskać na śmierć. Może czas zastanowić się czy ten ciekawy, ale niestety drogi projekt był niezbędny i czy na długie lata nie obciąży budżetu gminy. Nie ma sensu pisać o problemach z jego budową, ale raczej zastanowić się jak ich uniknąć w przyszłości. Nagrody nie gratuluję i nie muszę tłumaczyć dlaczego. A jak daleko jeszcze ZOOM-owi do doskonałości można samemu zobaczyć.

zn

Fot. Miejmy nadzieję, że to się szybko zmieni.