News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2014-05-22 Prasa Przegląd

„Ślimak Informacyjny” – pierwsza nagroda od bloga JANOW24.EU

22 maja 2014
Comments off
1299 Views

Janowski przegląd prasy

Wczoraj dostałem do ręki dwie lokalne „gazety” wydawane za Wasze pieniądze i…do dzisiaj nie mogę wyjść z podziwu nad tym co tam zobaczyłem. Szczególnie w Gazecie Janowskiej. To jak powszechnie wiadomo Egzemplarz Bezpłatny Urzędu Miasta, wydawany z okazji lub bez okazji, w trudno przewidywalnym terminie. Mniejsza o to. Najpierw to co mi się autentycznie podobało. Wywiad z rzecznikiem prasowym naszej Komendy Powiatowej Policji. W wypowiedziach same konkrety, podane w ciekawy i przyjemny do czytania sposób. Widać, że Pani Rzecznik zna się na swojej robocie! Niestety, dalej jest już coraz gorzej. Dobrze, że Egzemplarz Bezpłatny GJ odnotował chyba wszystkie wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II, ale czy Redaktorzy nie pomyśleli, że nadmiar ma również swoje złe strony? Przeglądamy dalej. Fundusz Stypendialny im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Idea szczytna, ale co to za Fundusz, jeżeli pieniądze (niewielkie zresztą) pochodzą ze zbiórki społecznej, a nie od pomysłodawców. Tak bywa. Jest też oczywiście nieśmiertelny ZOOM Natury. Na dwóch kolumnach, i w dwóch różnych wersjach. Znowu jakby trochę za dużo. Za to dziennikarskim hitem jest informacja z… lutego zamieszczona w maju o otwarciu Biura Poselskiego Platformy Obywatelskiej w Janowie. Za taką „szybkość” w informowaniu o istotnym przecież wydarzeniu, Gazeta Janowska otrzymuje od bloga janow24.eu nagrodę im. Ślimaka Informacyjnego. Za zebranie trzech Ślimaków ufunduję coś specjalnego – „Puchar Medialnego Ślimaka”. Dla przypomnienia redaktorom i wydawcom GJ w związku tekstem o Platformie. Zmienił się Wojewoda Lubelski. Pani Jolanta Szołno–Koguc została odwołana ze stanowiska. Zastąpił ją niejaki Wojciech Wilk z pobliskiego Kraśnika. Na dodatek, w Polsce, więc chyba również w Janowie, nadal rządzi Platforma Obywatelska w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym a nie jakaś lokalna frakcja parlamentarnej opozycji. No i samorząd, w tym Urząd Burmistrza nie są chyba upolitycznione? Wypada więc dla przyzwoitości czasami odnotować to co aktualnie rządzący mają naszej społeczności do zaoferowania. Naprawdę, nazwa partii jest nieważna. Liczą się czyny, jak mawiali Klasycy.

Na szczęście polityczny instynkt nie opuścił do końca Redakcji i Wydawcy GJ. Przegląd kandydatów do Parlamentu Europejskiego otwiera profesor Józef Zając. Jest również profesor Mirosław Piotrowski, marszałek Krzysztof Hetman z PSL, Jacek Czerniak z SLD i inni, liczący na wsparcie janowskiego elektoratu.

Do historii miejscowych kampanii wyborczych powinna przejść jednak ostatnia strona Egzemplarza Bezpłatnego Gazety Janowskiej. Profesor Paruch z Prezesem Kaczyńskim połową kolumny podzielili się z gabinetem kosmetycznym oferującym między innymi depilację woskiem, stylizację paznokci i przekłuwanie uszu.

Drugi Ślimak już ruszył w drogę!

zn

Fot. Ślimak medialny

2014-05-22 Ślimak medialny