News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2014-06-16 Dni Janowa

Te Dni? Stanowczy protest!

16 czerwca 2014
Comments off
1256 Views

Dni Janowa zaliczone. Odbyły się i znowu zaświeciło słońce. Niestety, organizatorzy nie mieli w tym roku zbytniego szczęścia do pogody. Było raczej zimno i przelotnie deszczowo co zapewne miało niebagatelny wpływ na frekwencję. Wprawdzie tak jak wcześniej pisałem, program też nie był zbyt bogaty, a stały od lat scenariusz zrobił się po prostu nudny. Dobrze, że chociaż dzieci i ich rodzice podratowali wizerunek całej imprezy. Ale nie o tym chcę pisać. Nie o Dniach Janowa, ale o związanym z nimi spisku. A, że taki jest, nie ulega wątpliwości. Oto najważniejsze fakty. Upalne dni do połowy ubiegłego tygodnia wróżyły udaną imprezę z tysiącami uczestników. Również spoza Janowa. Piwo i inne napoje powinny lać się strumieniami, karuzele i inne urządzenia miały się kręcić cały czas ze względu na długie kolejki chętnych. Rozbawione i zadowolone tłumy miały pamiętać Święto Miasta przynajmniej do kolejnej masówki. Wszystko to miało przynieść wymierne zyski materialne i marketingowe. I co? Nagłe załamanie pogody akurat na te trzy dni popsuło doskonały plan. Na dodatek, dzisiaj od rana aura zaczęła wracać do normy. Może nie jest jeszcze tak szaleńczo ciepło, ale przynajmniej świeci słońce i nie kropi z nieba. Czy to nie jest podejrzane? Zapewne sprawą zajmie się niezwłocznie Gminna Komisja Śledcza, ale zanim cokolwiek się wyjaśni, proponuję wystosować stanowczy protest w tej kwestii. Może to wystarczy i będzie pomocne przy następnych uroczystościach. Przygotowałem nawet ramowy projekt takiego pisma.


 

                                                                                                       Janów Lubelski, 16.06. 2014

 Zjednoczony Komitet Imprez

Uroczystości i Obchodów

w Janowie Lubelskim

                                                                                             „Pogoda w Polsce”

Region Południowo-Wschodni

Oddział Specjalny

w Janowie Lubelskim

 

W związku z zaistniałą sytuacją w dniach 13-15.06. 2014 roku, w terminie zaplanowanych wcześniej Dni Janowa, wyrażamy stanowczy protest wobec tego co się stało. Jednomyślnie uważamy, iż wydarzenie tej rangi powinno podlegać ścisłej ochronie ze strony „Pogody w Polsce”, a nie być przedmiotem politycznych przetargów i manipulacji. Jesteśmy przekonani o złej woli kręgów decyzyjnych związanych z „Pogodą”, które przy pomocy miejscowych wichrzycieli, uległy podszeptom wiadomych sił obcej reakcji. To nie przypadek, że przygotowywana z takim zaangażowaniem i poświęceniem Impreza padła w ostatniej chwili ofiarą niespodziewanej agresji deszczu i zimna. Nie ma i nie będzie zgody na takie działania. Koszty finansowe jakie ponieśliśmy na zorganizowanie pięknej i wymownej w swoim znaczeniu uroczystości są wysokie, ale to nie one są teraz najważniejsze. Nasza społeczność gotowa jest do jeszcze większych poświęceń w imię rozwoju i promocji szeroko pojętej kultury i sztuki. Wroga działalność dywersyjna zadała większy cios w samo serce naszego społeczeństwa niż wyłożone na ten cel pieniądze. Zamiast doskonałej, trzydniowej zabawy w słońcu i cieple, naszych wspaniałych uczestników potraktowano zmienną aurą, niepewnością i wątpliwościami co do sensu jej organizacji. Jakie straty moralne poniosły dzieci i ich rodzice zaangażowani w zbiorowy trud rozweselenia znużonych pracą mieszkańców i niesienia radosnej otuchy bezrobotnym, którzy czasu mają aż nazbyt wiele? Ile piwa i grillowanych kiełbas pozostało nietkniętych, ile niezjedzonych lodów i prażonej kukurydzy trafiło do koszy na odpadki? Tych strat nie da się już odrobić. Tak działają wrogowie stworzonego przez nas i dla naszych mieszkańców systemu opartego na własnym poszanowaniu i przekonaniu o naszych wysokich umiejętnościach. Trudno znaleźć należyte słowa potępienia dla takiej postawy reakcyjnych elementów oraz braku zrozumienia wytyczonych programowo celów.

Dlatego też, Zjednoczony Komitet Imprez, Uroczystości i Obchodów, wyrażając stanowczy protest, jednocześnie domaga się szybkich i skutecznych działań zmierzających do wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z załamaniem aury pogodowej, znalezienia i surowego ukarania winnych oraz podjęcia starań zapobiegających podobnym sytuacjom w przyszłości. Tym bardziej, iż tegoroczny okres będący w szczególnym zainteresowaniu Komitetu, dopiero się rozpoczął.

Oczekujemy na stałe sprawozdania z podejmowanych działań.

                                                                                                   Kierownik Koordynator

                                                                                            Zjednoczonego Komitetu Imprez

                                                                                                   Uroczystości i Obchodów

                                                                                                  w Janowie Lubelskim


 

Nie wiem, czy pismo takie pomoże w przyszłości rozwiązać wiadome kłopoty, ale będzie próbą podjęcia dialogu przed użyciem zapowiadanych, dużo bardziej radykalnych środków. Na efekty poczekamy.

zn