News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2014-06-23 Spacerkiem po Janowie cz V 019 - small

Też chcemy chodnik!!!

23 czerwca 2014
Comments off
1038 Views

Myślę, że w tej sprawie poprą mnie nie tylko mieszkańcy ulicy Przyborowie, ale również całego osiedla i wszyscy kierowcy, którzy tamtędy jeżdżą. I po raz pierwszy nie prosimy, ale domagamy się chodnika. Przynajmniej po jednej stronie i przez całą długość Przyborowia i kawałek Wojska Polskiego. Po tylu latach należy się nam, tak samo jak i w innych częściach miasta. Nie jesteśmy gorsi i nie będziemy o wszystko pokornie prosić. Tym bardziej, że na Targowej, w stronę Rudy, kostka jest już po części ułożona. Czyżby tylko tam było potrzebne bezpieczne pobocze? Tam targu już nie ma. Został przeniesiony do bazy PKS i teraz to właśnie Przyborowie i Wojska Polskiego są jednymi z najbardziej ruchliwych ulic miasta. Zresztą nie tylko w czwartki.

Tak, i między innymi dlatego chcemy budowy chodnika i uzupełnienia brakującego oświetlenia. Zanim dojdzie do jakiegoś nieszczęścia. Można na Targowej? To można i na Przyborowiu! Dlaczego mieszkańcy dużego w końcu osiedla muszą o wszystko walczyć? Dosyć! Chcemy żeby był chodnik i oświetlenie! A jeżeli go nie będzie, to z jakiego powodu? I nie przyjmujemy argumentów finansowych. To zbyt stary numer.

zn

Na Targowej będzie spacerniak. Na Przyborowiu organizacje humanitarne rozdadzą ludziom odblaskowe opaski. Żeby się nie pogubili idąc na jesienne wybory samorządowe.