News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2014-07-09 Foto Janow 24 eu lipiec 021

To też istnieje

9 lipca 2014
Comments off
1161 Views

Nie dość, że jako Państwo mamy kłopot z budową autostrad o podstawowym standardzie, to głównym problemem są drogi i dróżki gminne, którymi porusza się większość obywateli naszego mini-mocarstwa. Kilka dni temu dostałem nowy sygnał od jednego z właścicieli janowskich posesji gospodarczych, że droga dojazdowo-dostawcza do części magazynowej sklepu, który tam stoi wygląda jak z epoki „Nocy i Dni” lub „Krzyżaków”. Tych od Dąbrowskiej i Sienkiewicza.

Pojechałem. Było ciepło i sucho. Drożyna raczej równa i przejezdna, ale po większym deszczu…? Tyle, że w zimie podjeżdżają tam ciężarówki z zaopatrzeniem i z dróżki robi się przykre bajorko. Zresztą kiedy w lecie pada, też nie jest lepiej.

Wiem, że wszystkiego nie da się zrobić nawet siedemdziesiąt lat po wojnie. Tyle, że przy takim myśleniu to prądu również nie powinno jeszcze w Polsce być (zresztą z tym również mamy mały problem), a samochody powinny jeździć na węgiel drzewny.

A może to nie jest droga, tylko działka drogowa, plac manewrowy, nieużytki miejskie lub cokolwiek innego co nie pozwala na właściwe załatwienie problemu. Może to i dobrze. W końcu są inne tzw. markety, które odpowiednie dojazdy zrobiły sobie same.

Gdzie to jest? Zgadnijcie. Przy dróżce są też posesje mieszkalne. Tylko kto odważy się poprosić o więcej niż trochę żwiru dla utwardzenia nawierzchni?

zn

PS. Ciąg dalszy w podobnej sprawie. Panowie! Spokojnie! Nie zamierzam startować w wyborach na radnego z Przyborowia i Zofianki. Ale chodnika i oświetlenia przy przejazdowej ulicy i Dzielnicy nie odpuszczę. MAMY DO TEGO PRAWO. A pomijanie przez wiele lat naszych minimalnych oczekiwań jest po prostu lekceważeniem ludzi. Nawet najpiękniejszy uśmiech i „ mowa ciała” wypielęgnowanych dłoni tego nie zmieni.