News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2014-10-21 Sodoma i Gomora

Sodoma i Gomora?

21 października 2014
Comments off
1179 Views

Potrzebny jeden odważny zamiast dziesięciu sprawiedliwych.

Starożytne miasta Sodoma i Gomora zostały zniszczone ponieważ nie znalazło się nawet dziesięciu sprawiedliwych i Jahwe nie miał pretekstu aby odstąpić od ukarania ich mieszkańców. Zostało tyle co na zdjęciu obok.

W Janowie potrzebny jest tylko jeden odważny, który udowodni, że można mieć swoje zdanie, niekoniecznie zgodne z jedynie słusznym i przekonać do siebie zmęczonych i znudzonych „małą stabilizacją” ludzi. Jest na to ostatnia szansa.

Ze względu na zgłoszenie tylko jednej osoby na stanowisko burmistrza miasta, komitety wyborcze mogą jeszcze do piątku zadecydować o wystawieniu swojego kandydata do wyborów bezpośrednich. Potrzebny jest tylko odważny człowiek i spełniający obowiązkowe kryteria komitet wyborczy. Czy ostatnim rzutem na taśmę ktoś się zdecyduje na taki krok?

Zapewne nie. A byłoby warto. Rzeczywista łaska wyborców jest sprawą nieodgadnioną i każde głosowanie tajne może przynieść nieoczekiwany wynik. Byłby to również doskonały sprawdzian dojrzałości nie tylko naszych lokalnych polityków i politykierów, ale również partii dążących do uzyskania jak największego poparcia. Nie ma już sensu przywoływać nazwisk dwóch kandydatów, którzy byli wcześniej wymieniani jako potencjalni pretendenci do burmistrzowskiego fotela. Zrezygnowali, a może tak naprawdę nigdy na poważnie o tym nie myśleli. Może to i lepiej. Osobiście bardziej wolę zdeterminowanego i zdecydowanego KK i mądrego Lalusia niż ciapowatą Partię Merdających Ogonów. Tylko, żeby walczyć trzeba mieć charakter.

Dlatego też pytam sam od siebie. Gdzie jesteś Sojuszu Lewicy Demokratycznej, gdzie młode i stare kadry Polskiego Stronnictwa Ludowego, gdzie członkowie Platformy Obywatelskiej, gdzie inne komitety wyborcze? Czy w swoich szeregach nie macie ludzi odważnych i zdolnych, którzy mogą stanąć do wyborów bezpośrednich? Jeżeli tacy się znajdą, można ich zgłosić jeszcze w piątek. Jeżeli nie, to przestańcie opowiadać jak to pracujecie dla dobra ogółu. Bo ciężko będzie w to uwierzyć, a jeszcze trudniej wytłumaczyć.

A dobrym zwyczajem było dawniej to, że koalicje, porozumienia i dzielenie stołków odbywało się po wyborach a nie przed.

zn