News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2018-06-07 - Droga bez pompy

Droga bez pompy

8 czerwca 2018
Comments off
675 Views

Na osiedlu Przyborowie jest problem. Długo oczekiwana inwestycja została zrealizowana, ale nie oddano jej do użytku. Przynajmniej zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Sprawa dotyczy odcinka ulicy Przyborowie łączącego się z arterią komunikacyjną Janów –Frampol i daleko, daleko aż do granicy w Zosinie. To newralgiczny odcinek tranzytowego dojazdu do czwartkowego targu i popularnego marketu, gdzie uśmiech kadry mamy za przysłowiowy groszek. Podczas ostatnich wyborów tutaj odbyła się historyczna wymiana członków dzisiejszej rady miejskiej. Mieszkańcy osiedla postawili na „człowieka stąd”. Było to jednocześnie wyraźne wotum nieufności w stosunku do przewagi liczebnej wyborców z Zofianki Górnej, którą z Przyborowiem łączyła trudna do zrozumienia więź wyborcza.

Ale wracamy do drogi. Otóż na razie nie wiadomo, czy kilkadziesiąt metrów nowego asfaltu jest już oficjalnie przejezdne czy nie. Dlaczego? Nie dość, że pasów nie namalowano, ale nie odbyła się jeszcze powszechnie znana, oficjalna uroczystość. Nie było przecięcia wstęgi, okolicznościowych przemówień, poświęcenia, wspólnej fotografii i artykułu w Gazecie Janowskiej. Czyli? Inwestycja jest nieskończona. Nie wiemy ile kosztowała, czy Unia Europejska coś do niej dołożyła, dlaczego nie ma jeszcze poziomych oznakowań. To poważny problem wizerunkowy gminy, chociaż w końcu jeździ się lepiej, bo na załatanie tam zwykłych dołów trzeba było długo czekać. A brak wstęgi da się jakoś przeżyć.

zjn