News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2018-07-30 - Darmocha na luzie 14

Darmocha na luzie

30 lipca 2018
Comments off
690 Views

To nie jest reklama, promocja czy jakiś inny lobbing. Nie wezmę za to żadnych pieniędzy. Nikogo się też nie czepiam. Ale warto o tym napisać.

Podobnie jak nie uznaję uprawiania sportu za pieniądze podatników tak samo nie lubię rozdawania czy przymuszania do kultury za darmo. Jeżeli ktoś ma ochotę pójść na koncert, do kina czy teatru niech za to zapłaci. Niestety od wielu lat kultura potaniała. I to za sprawą samorządów, a właściwie prezydentów, burmistrzów, wójtów itp., którzy prześcigają się w dawaniu swoim wyborcom darmowej rozrywki. Janów jest tego doskonałym przykładem. Czego już tutaj nie było? Na szczęście ostatnio kolega Łukasz trochę zwolnił na obrotach, ale do profesjonalizacji „janowskiej kultury samorządowej” jeszcze daleko. Niech zrobi taki koncert na którym da się zarobić. Żeby ludzie bilety kupili! Trudne? Oczywiście. Łatwiej wydać budżetową kasę i dać ludziom znany zespół za darmo, bo wtedy przyjdą. A po bilety niekoniecznie.

Dobra, nie czepiam się. W sobotę byłem w nowym „Groszku”. Normalnie, po zakupy. Wcześniej dostałem gazetkę z informacją, że coś tam jest taniej niż zwykle. Mało istotne, bo jeść i tak trzeba, a panie tam pracujące są bardzo miłe więc przyjemnie jest z nimi pogadać o „gulaszowym z indyka” dla moich kotów. Okazało się, że nowy „Groszek” ma swoje pierwsze urodziny. Więc była biba. Typowo polska. Grill, konkursy, jakieś kosmiczne symulatory dla dzieci i… „Meffis” – zespół disco polo. Nie przepadam za tym rodzajem muzyki, ale wiem, że chłopaki wkładają dużo serca w każdy występ. (I nie tylko oni – patrz foto). Chodzi o to, że koncert był za darmo. Wiadomo, o złej godzinie, słabo reklamowany, promocje też słabiutkie, ale przynajmniej nie z naszych podatków.

zn