News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2018-07-14 - Łapanka Janowianka

Łapanka „Janowianka”

14 lipca 2018
Comments off
684 Views

Kolejny raz przyznaję – nie znam się na sporcie! Może dlatego mam wewnętrzny opór aby akceptować finansowanie czegoś i kogoś, kto chce biegać za piłką i udawać Lewandowskiego. Oj, to dzisiaj chyba niezbyt dobre porównanie? Trudno. Tylko że kapitalizm polega na tym, że jak coś daję, to coś z tego muszę mieć. Przynajmniej satysfakcję. A co ja mam z „Janowianki”? Nic! Ponieważ czytelnicy bloga janow24.eu chcą dyskusji na ten temat, postanowiłem oddać im głos. Najpierw oficjalna strona urzędu miasta i ogłoszenie (proszę pamiętać, że publikujemy za darmo!!!):

„Zarząd MKS Janowianka ogłasza nabór młodzieży — rocznik: 2000, 2001, 2002, 2003 do rozgrywek ligowych w piłce nożnej Klubu MKS Janowianka na sezon 2018/2019 (junior starszy, junior młodszy).

Głównym celem pozyskania nowych zawodników jest popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży. Zasada łączenia piłki nożnej i nauki szkolnej buduje charakter piłkarza. Jego osobowość oraz siła psychiczna powinny być obecne na boisku. Dlatego też nacisk na edukację, wyniki w szkole oraz dyscyplina w zachowaniu piłkarza to sedno funkcjonowania naszego Klubu Sportowego.

Kadrę Klubu stanowią głównie młodzi trenerzy, którzy posiadają nowoczesne spojrzenie na szkolenie, chęć poszerzania wiedzy i umiejętności wśród zawodników, jak również podejście pedagogiczne. W trakcie zajęć młodzież może kształtować swoje zdolności motoryczne i poprzez odpowiednie ćwiczenia doskonalić technikę gry pod czujnym okiem doświadczonego trenera.
Klub Sportowy MKS Janowianka oferuje bogate zaplecze treningowe, profesjonalny sprzęt do gry w piłkę nożną oraz oryginalny strój sportowy. Wszelkiego rodzaju treningi, rozgrywki i turnieje prowadzone są na gminnych obiektach sportowych, tj. Orlik, sala gimnastyczna, w niedługim czasie dostępny będzie również wyremontowany Stadion Miejski w Janowie Lubelskim.
Zatem, bardzo serdecznie zapraszamy przyszłych zawodników zarówno tych z Janowa Lubelskiego, jak i z okolic, którzy zechcą aktywnie spędzać czas wolny, rozwijać swoją sprawność fizyczną, jak również rozbudzać zainteresowanie piłką nożną.

Podpis: Prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Janowianka”
Ryszard Ślusarz”

A teraz smaczek. Mail, który otrzymaliśmy na naszą blogową pocztę: blog@janow24.eu. Cytujemy w całości:

„NA RATUNEK

– Czytając artykuł na stronie Urzędu Miasta i Gminy Janów Lubelski czyli „Ogłoszenie” klubu MKS Janowianka o naborze młodych piłkarzy do klubu w okresie wakacyjnym rozumuję to tak – chłopcy wracajcie z wakacji do naszego klubu bo klub osiągnął „dno. Może to nie tragedia, ale dramat. Nabór naborem, ale mnie interesuje działalność Zarządu klubu MKS Janowianka, wiem że każde Stowarzyszenie powinno się rozliczyć ze swoimi członkami co roku do końca każdego m-ca czerwca, tak jak jest to z MKS Janowianka. Nigdzie takiej informacji nie ma i chyba nie będzie, bo Zarząd MKS Janowianki jest zakneblowany a taka sprawa podlega pod prokuratora. Pozdrawiam… „ (dane do wiadomości bloga).

Przyznaję, nie wiem co na to odpowiedzieć. Z jednej strony tzw. sport wychowawczy, a z drugiej przepisy, kasa, prokurator itd. Najlepiej niech to wyjaśni burmistrz, albo jego zastępca na najbliższej sesji. Tej w lipcu.

zn