News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2018-09-20 - Burmistrz w slomkowym kapeluszu 01

Burmistrz w słomkowym kapeluszu

20 września 2018
Comments off
820 Views

Mamy drugiego kandydata na burmistrza Janowa. Już oficjalnie. Nie jest wykluczone, że pojawi się też trzeci, który będzie zaskoczeniem dla wszystkich. Ale to jeszcze chwila. Czy Janek Jarmuziewicz jest dobrym kandydatem? Tego nie wiem. Ale wiem, że jest na razie jedynym, który podjął to wyzwanie. I chwała mu za to. Jak na Janów to rzadko spotykana odwaga. Czy może wygrać? Może, bo wszystko zależy od wyborców, czyli od nas. Jakim będzie burmistrzem? Nie wiadomo. Ale nawet jak nie będzie lepiej, to będzie śmieszniej. A tego nam teraz bardzo potrzeba. Na przykład ten wyborczy numer z kaczorem. Taką żółtą, małą kaczuszką w prostej linii rodzinnej, którą potrzymał w Łążku prezes Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Janowie ileś tam lat temu.

Może się zdziwicie, ale uważam, że bycie prezydentem, burmistrzem, prezesem, dyrektorem, wójtem czy sołtysem wcale nie jest takie trudne. Wystarczy chcieć zrobić coś dobrego dla ludzi. A trwanie na stanowisku przez wiele lat rodzi niebezpieczną rutynę. Niech będzie. Jan Jarmuziewicz niech spróbuje być burmistrzem. Jeżeli wygra i zamiast za Świętego Mikołaja przebierze się za samorządowego biznesmena wywalimy go z pracy bo na tym polega demokracja.

zn

PS. Z zasady jesteśmy apolityczni. Ale takie wydarzenie postanowiliśmy opublikować za darmo, bez warunków wstępnych. Kolejni kandydaci na burmistrza też mają u nas kredyt. Nie tylko zaufania.