News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2018-09-18 - Ludzie listy pisza nieustannie

Ludzie listy piszą nieustannie

18 września 2018
Comments off
1375 Views

Musiałem odpocząć bo nadmiar wyborów we wszystkich postaciach mnie znużył. Nie sądzę też żeby sto procent janowiaków było nimi zainteresowanych. Niestety, nie da się od tego uciec. Tym bardziej, że część Czytelników najwyraźniej się tego domaga. Oto przykład:

Krótko na wybory:

Polecą obietnice. Więc naprowadzę na właściwy cel. Zanim popędzani z ambony, z wytycznymi na kogo głosować – mieszkańcy polecą znowu wybierać tego samego burmistrza. Proszę mieszkańcy Janowa przypomnieć sobie jak wygląda Janowski szpital.

Śmierdzące sale. Bez wentylacji. Bez klimatyzacji przy temperaturach we wnętrzu powyżej 30 stopni. Sanitariaty w standardzie lat 50-tych. Szafki i łóżka rozpadające się. Pojemność szpitala liczona na 50 lat wstecz. Dojścia, otoczenie, brud, wszystko zaniedbane. Ale… jest nowa kaplica – dość przydatna – bo pobyt w tym szpitalu bardzo często nie kończy się pomyślnie. Nie będę przytaczał jak jest nazywany ten szpital w okolicy.

Szanowny Czytelniku. Na szczęście nie miałem jeszcze okazji korzystać z usług naszego szpitala, ale mam wrażenie, że teraz i tak jest dużo lepiej niż dawniej. Uważam, że obecny starosta wyjątkowo skutecznie naprawia to co wcześniej było powodem do krytyki. A że idzie to trochę wolno to inna sprawa. A jeżeli chodzi o kaplicę, to moim zdaniem jest to architektoniczny hit. Doklejenie jej w takiej formie do starej bryły szpitala zasługuje na medal i modlitwę. Proszę o trochę wyrozumiałości dla pomysłodawców.

Życzę burmistrzowi aby z niego skorzystał albo przynajmniej odwiedził. Zaraz się pojawi wymówka, że to wina starostwa….itp. Moim zdaniem szpital jest w mieście i dla miasta. Więc nie tylko starosta ale i burmistrz odpowiada za braki infrastruktury i właściwej kadry w szpitalu.

Wbrew temu co o mnie mówią, nie życzę burmistrzowi aż tak źle. I innym, potencjalnym pacjentom  też nie.  Ale że zawsze może być lepiej to wszyscy wiemy.

Bezmyślnie wydać miliony nad zalewem to potrafił. Plaża zamiast poprawiona została okrojona. Zaplecze gastronomiczne zamiast poprawić i rozbudować, zostało zamknięte. A to było miejsce gdzie można było się spodziewać gości z okolicznych miast bo plaża i zaplecze przyciągają. Zostawiali tutaj pieniądze. Co trzeba mieć w głowie aby wydawać miliony na pomniki, które
niczemu nie służą (np. Zoom) gdy tymczasem podstawowa i najważniejsza infrastruktura miejska jest na poziomie lat 50-tych. Zapewniam, że zanosi się na pomnik zasłużonego dla Janowa pana Lecha K. Nowego USG w szpitalu nie potrzeba.

I tutaj się w zupełności zgadzam. Buum Natury to najbardziej poroniony pomysł który jeszcze długie  lata będzie nas wszystkich w Janowie wiele kosztował. O pomniku nie słyszałem, ale to ciekawe. Powiem nawet, że intuicyjnie wyczuwam, że coś takiego może się miastu przytrafić. Ciekawe tylko kto ten pomysł zgłosi. Swoich kandydatów mam, ale trzeba się będzie jeszcze upewnić. A lokalizacja? Może w okolicach Urzędu Miasta? Poczekajmy.

I ja nie pytam się co obieca aby być wybranym ponownie obecny burmistrz tylko uważam, że nie zasłużył na kolejną kadencję. Nie jest potrzebna wymiana kostki na kostkę ale człowieka, który nic przez dwadzieścia lat nie zrobił. Przepraszam, zrobił dobry biznes dla siebie na tym stanowisku.

Burmistrz nie jest moim idolem, ale mimo wszystko nie osądzałbym go tak jednoznacznie. Wprawdzie komuna chwaliła się tym, że zlikwidowała analfabetyzm i dała ludziom prąd, ale tak zrobiłby każdy rząd niezależnie od swojego koloru. Tak samo z burmistrzem. Zrobił co mógł. Wybrukował cały Janów, a jak już nie ma co brukować, to można wymieniać kostkę na nową kostkę. Skoro nas stać, to czemu nie? A że czas na zmiany to wiedzą wszyscy. Tylko, że nie wszyscy pójdą zagłosować.

PS.: Ponieważ zbyt wielu mnie zna wolę się nie podpisywać Jednakże niczego tutaj nie obawiam się podpisać. Pozdrawiam.

Blog janow24.eu również pozdrawia i zaprasza do stałego kontaktu. Innych Czytelników też. A na zdjęciu widać, że w szpitalu źle było już od bardzo dawna. Teraz też pobierają opłaty za parkowanie.

zn