News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2014-05-27 JKM 009

Można się „podwiesić”!

27 maja 2014
Comments off
1271 Views

No i mamy jasność. Do Brukseli jako poseł pojedzie na trzecią już kadencję Mirosław Piotrowski z PiS i Krzysztof Hetman z PSL. Michał Kamiński zostaje w kraju, ponieważ Platformie nie udał się wyborczy eksperyment. Jakie to ma dla nas znaczenie? Ma. Tak jak pisałem już wczoraj, może posypać się misterna układanka związków naszej władzy gminnej z wpływowymi osobami z PiS i PSL. Kto zastąpi Hetmana na stanowisku Marszałka Województwa jeszcze nie wiadomo, ale budowa dobrych relacji z nowym marszałkiem na pewno trochę potrwa. A czas leci.

Tak samo z Piotrowskim. Wygrał taką liczbą głosów, że teraz może stawiać warunki nie tylko w lubelskich strukturach partii, ale i szerzej. A ponieważ niektórzy z naszych miejscowych działaczy i sympatyków PiS-u potraktowali profesora mało po dżentelmeńsku, to nie mają na razie komu oddać się w polityczną opiekę. Chodzą więc smutni i myślą co by tu teraz zrobić, żeby ludzie nie pomyśleli, że stracili polityczny instynkt.

Mam na to radę i podpowiem za darmo. Janusz Korwin-Mikke, Unia Polityki Realnej i jego dzisiejsza Nowa Prawica. Należy tylko odświeżyć sobie pamięć. Jeżeli się mylę proszę mnie sprostować, bo to było dość dawno. O ile czegoś nie zapomniałem, to w Janowie zawiązało się niegdyś grono sympatyków UPR i Janusza Korwin-Mikke. A jednym z nich był chyba Pan Burmistrz Krzysztof Kołtyś? Lata minęły, a JKM pozostał niewzruszony w swoich poglądach. I za to go trzeba cenić. Tak więc ponieważ z PiS-em i PSL-em nie wiadomo jak będzie, to może tak po starej znajomości „podwiesić” Janów pod Nową Prawicę. Sukces tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego wróży dalszy wzrost liczby jej członków i zwolenników. JKM zapewne będzie dbał o to, żeby było o nim głośno więc wydaje się, że w wyborach samorządowych i parlamentarnych pojawi się jeszcze jeden poważny gracz. Tym bardziej, że jako jedyny, przekonał do siebie sporą część młodzieżowego elektoratu. A mówi się, że duża różnica wieku nie wychodzi związkom na dobre.

Są też inne plusy „podwieszenia” się pod Janusza Korwina–Mikke. Nie dość, że to Prawica i nikt nie będzie miał podejrzeń o jakieś inne sympatie, to stosunek JKM do spraw gospodarczych, biznesu i uczciwości jest bliski wielu janowskim przedsiębiorcom. Może skończyłyby się wtedy spory o to, czy wybudować kolejną „Biedronkę”, „Lidla” czy dajmy na to „Tesco”. Do przemyślenia. Ktoś i tak zdecyduje się na budowę miejscowych struktur Nowej Prawicy.

zn