News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
Bez nazwy-1

PeOPiS janowski?

21 lipca 2014
Comments off
925 Views

Czarny humor lokalnej polityki, czyli…

PeOPiS janowski?

…tajemnica wyjaśniona. Największa zagadka ostatniego czasu spędzająca sen z powiek wszystkim janowiakom, od przedszkolaka do emeryta, okazała się niezwykle prosta. Teraz wiele spraw stało się jasnych. Miasto odetchnęło z ulgą. Działająca wcześniej na wiadome zlecenie grupa miejscowych kelnerów zdemontowała podsłuchy pod wszystkimi stolikami w barach, restauracjach, lodziarniach, salach konferencyjnch, biurach poselskich i prywatnych domach. Z ulgą odetchnęli liberalni biznesmeni i liderzy partii politycznych. Życie powoli wraca do normy. Jest szansa na nowe inwestycje oraz zwiększenie dochodów na jednego mieszkańca. Przywrócono ruch turystyczny z Lublinem, Warszawą i Porytowym Wzgórzem. Radość wśród najbiedniejszych, którzy do tej pory bezskutecznie oczekiwali na spełnienie obietnic. Krążą pogłoski o dużej obniżce cen paliwa jesienią tego roku. Leśnicy i weterynarze przewidują rozmowy ze zwierzętami podczas tegorocznej Wigilii. Niektóre grupy zawodowe wystąpiły z inicjatywą upamiętnienia tak doniosłego wydarzenia tablicami okolicznościowymi. Mimo wakacji młodzież z podstawówek i gimnazjum podjęła zobowiązanie podniesienia własnych ocen za pierwsze półrocze. Szykowany jest cykl nowych imprez kulturalnych i wystaw. Panuje powszechne zadowolenie…

A wszystko to za sprawą jednego zdjęcia, które publikujemy pod tekstem. Aby jeszcze trochę podtrzymać dotychczasowa atmosferę, nie wyjaśniamy o co chodzi. Jak w starej zabawie, znajdźcie sobie różnicę w tym co widać a słychać? Wtedy będziecie wiedzieć co wybieracie. Powodzenia.

zn

PS. Dziękuję za zdjęcie! Chociaż to stara sprawa to jednak warto ją przypomnieć. Foto wraz z komentarzami nadal można znaleźć na Forum LJA.

ec87f51e796219a6med