News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2014-08-17 fot Przestali sie bac

Przestali się bać!

17 sierpnia 2014
Comments off
1005 Views

Czyżby nastąpił jakiś przełom? Coraz więcej osób zaczyna zadawać niewygodne pytania naszej miejsko-gminnej władzy. I coraz więcej z nich bezskutecznie oczekuje odpowiedzi na te pytania. Zapowiadane szumnie „komentarze burmistrza” w zakładce oficjalnej strony miasta niczego ważnego na razie nie skomentowały ani nie wyjaśniły. Za to, na tzw. portalach społecznościowych pojawiło się niespodziewanie sporo wpisów poddających w wątpliwość Autorytet i Dokonania Wielkiego Budowniczego i Ojca Miasta. Wydaje się, że tłumiony strachem gniew Ludu zaczyna przeradzać się w kolejną rewolucję.

Oczywiście mam na myśli zbliżające się wybory samorządowe. Wszystko wskazuje na to, że w Janowie zwycięży PiS. To znaczy kandydaci, którzy uzyskają poparcie tej partii. Nie ukrywam, że nie do końca zgadzam się linią programową PiS-u, ale podobne wątpliwości mam również wobec innych – PSL-u, PO, SLD, Twojego Ruchu i innych. Może właśnie dlatego dożywotnio zostanę bezpartyjny.

Nie o to jednak chodzi. Skoro ludzie przestali się bać władzy, to są zdeterminowani. A determinacja rodzi konsekwencje. Dlatego mimo umiarkowanej sympatii do PiS-u mam wrażenie, że partia ta zdąża w Janowie prostą drogą ku przepaści. A będzie nią brak zaufania wyborców w przypadku wystawienia na wyborczych listach ludzi nie będących członkami PiS-u a tych którzy są sympatykami każdej partii, a przede wszystkim swoich własnych stanowisk.

Wszyscy zainteresowani wiedzą, że o logo PiS-u zabiega obecny burmistrz Krzysztof Kołtyś. Tylko, że podobno sam członkiem partii nie jest. Jednocześnie deklaruje, że chce być „burmistrzem wszystkich janowiaków” ale czy pyta, np. powiatowego szefa lewicy Stanisława Mazura, czy jemu i reszcie SLD to odpowiada? A „PiS-owski” burmistrz i PSL? Możliwe, ale mało strawne. PO jakoż dziwnie się przyczaiło, chociaż Pan Burmistrz jak pokazywałem na zdjęciach, chętnie pozował do fotografii z członkami tego ugrupowania.   Zresztą, co to za partia z PiS-u, jeżeli nie poprze swoich ludzi? O radnym Ryszardzie Majkowskim czy ostatnim kontrkandydacie Kołtysia Sławomirze Dworaku mam swoje zdanie, ale obu cenię, że po tylu latach znaleźli się w końcu ludzie, których stać na to, żeby się nie bać. Czy właśnie PiS nie powinien pokazać, że takich ludzi trzeba promować? Ostatecznie to Ryszard Majkowski organizował janowski PiS. A teraz jakieś dziwne grono proponuje mu start na burmistrza… Modliborzyc. To już może lepiej niech wystartuje w konkursie na parkingowego miasta. Praca pewna, spokojna i dochodowa. Ma moje poparcie, a ja dotrzymuję słowa.

Szanowni Czytelnicy! Wydaje mi się, że jeżeli będziecie głosować na PiS w najbliższych wyborach to głosujcie na ludzi z tej partii, a nie na tak zwanych sympatyków. Z sympatią jest tak, że się często zmienia. A potem pozostaje tylko krzyk rozpaczy.

zn