News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2014-08-11 Gryczaki 2014 020

Stolica bez Państwa?

11 sierpnia 2014
Comments off
1048 Views

Nie, tym razem nie będzie robienia sobie żartów tylko po to żeby było śmieszniej.

Kolejna, sztandarowa impreza w Janowie zaliczona. „Gryczaki” 2014 może były biedniejsze od poprzednich, ale znośne. Na dodatek (przy stole!!!) doszliśmy z burmistrzem do wspólnego wniosku, że idea Święta Kaszy powinna się zmieniać. Dlaczego? Moim zdaniem, którego się trzymam od lat, jest to, że za kulturę, jak za każdy inny towar czy usługę trzeba płacić. A robienie prezentów w postaci darmowych koncertów znanych zespołów nie przekłada się nawet na wyborczą frekwencję. Opinia Burmistrza na ten temat jest jego urzędową sprawą.

To tak ogólnie.

A na poważnie. Co się stało z dawnymi „Gryczakami”? Chodziłem, szukałem i pytałem. W końcu znalazłem tylko jedną zagrodę gminną, z Potoka Wielkiego. A gdzie się zgubiły pozostałe samorządy z powiatu, które na początku chętnie brały udział w tej promującej region imprezie? Czyżby większość wójtów wypowiedziała wierność i poparcie ”stolicy powiatu”? Jeżeli tak jest, to mam pomysł. Z tego co pamiętam najwięcej „janowskiej” gryki pochodzi z gmin Chrzanów i Godziszów (ale mogę się mylić!) może zamiast walczyć o bycie Centrum Kaszogrodu opracujmy projekt eksperymentalnego poletka uprawy gryki w miejscu byłego/obecnego dworca autobusowego. To dopiero będzie reklama!

No i coś jeszcze.

Żeby nie było, że jestem wszystkiemu przeciwny. I dla przypomnienia. Kontakt i wymiana partnerska z Chorwacją. Może zostawmy sobie różne głupie sprawy, a pomyślmy o przyszłości tych, którzy nas zastąpią. Po rozmowie z panią Ewą Grabowską, która zaproponowała współpracę Janowa z chorwackim miastem Lovran wróciła mi chęć do działania. Ta kobieta ma w sobie potencjał i spojrzenie wychodzące poza lokalne gierki i animozje. Jej sposób myślenia może pomóc naszej młodzieży w innym spojrzeniu na otaczającą nas rzeczywistość. Niech Pan tego nie zmarnuje Panie Burmistrzu!

Na koniec.

W związku z zakładką „Burmistrz Komentuje” następne pytania w oczekiwaniu na komentarz, polemikę, informację lub coś tam innego.

  1. Czy cena piwa podczas „Gryczaków” nie była zbyt wysoka?
  2. Kto badał ewentualną szkodliwość wpływu głośnej muzyki na pogłowie dzikich kaczek w Misztalcu?
  3. Co w Janowie znaczy słowo humanitaryzm, skoro na „Gryczakach” mnóstwo plastikowych stworzeń wisiało powiązanych za szyję?
  4. Czy prawdą jest, że radny PiS-Majkowski ma startować w wyborach na burmistrza….Modliborzyc? Albo Malborka? W takim białym płaszczu z czarnym krzyżem. Chyba coś pokręciłem…

Wystarczy. Na poprzednie pytania nadal nie mam odpowiedzi.

zn