News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2018-06-21 - Mundial po janowsku

„Mundial” po janowsku

21 czerwca 2018
Comments off
743 Views

Nie jestem fanem sportu udającego profesjonalizm i opłacanego z pieniędzy podatników. Zresztą zawodowstwa nawet na najwyższym poziomie też nie chcę finansować z mojej kieszeni. Kto ma w tym interes niech to robi. Mnie wystarczy, że płacę za satelitarną TV i mimo próśb żadna stacja nie chce przestać uszczęśliwiać mojego telewizora pakietem sportowym, który pomijam. Jeżeli chodzi o polską piłkę nożną, to przyznam się, że czasami mam do niej słabość. Pewnie dlatego, że jeszcze pamiętam Szarmacha, Deynę i Gorgonia z ekipy trenera Górskiego. Nawet Zibi Boniek z tamtych lat jest mi nadal bliższy niż celebryta Lewandowski. Wiedziony patriotyzmem obejrzałem mecz reprezentacji z Senegalem. Co widzę? Widzę „Janowiankę”! Przerżnęli, bo zapomnieli, że teraz nie ma słabszych. Liczy się wyszkolenie, wola walki i kilka innych głupot, a nie to czy jest się z Polski czy Janowa? Na lokalnym Mundialu jest tak samo. Kto lekceważy przeciwnika przegrywa. Czy ktoś da gwarancję, że nie spadniemy w tabeli i następny mecz odbędzie się na łące pod lasem?

Szukając informacji o „Janowiance” nie znalazłem nic aktualnego o sprawach bieżących. Może się mylę, ale klub chyba nie ma nawet swojej strony w internecie. Oficjalnie nie wiem w jakiej lidze/grupie aktualnie gra, na którym jest miejscu, idzie w górę czy w dół, jakie są ruchy kadrowe, ile zarabia prezes lub trener. Pewnie kibice to wiedzą. Ale czy wiedzą ile pieniędzy to oni dają na Klub. Jak są dzielone? Czy sprawozdanie i rozliczenie z otrzymanej od naszej Rady i Burmistrza kasy jest adekwatne do oczekiwań wobec zespołu i zarządu klubu? Wiele osób prosi o takie informacje. Będziemy o nie zabiegać.

Trwa przebudowa stadionu. Gmina pozyskała na ten cel ponad milion złotych. Ma być ładniej i lepiej niż to co widać na zdjęciu sprzed lat. Ale liczą się wyniki. Tak jak w szachach. Ktoś powiedział, że nie strój zdobi człowieka. Tak i stadion nie czyni mistrzem.

zn

PS. Oczywiście do tematu wrócimy. Z powodu mojej niekompetencji w sprawach sportowych proszę o pomoc. Każda informacja przesłana na nasz e-mail blog@janow24.eu będzie pytaniem i odpowiedzią o przyszłości „Janowianki” . A co do meczu z Kolumbią… aż się boję pisać.