News
Janku, będziemy pamiętać… (2 maja, 2019 2:35 pm)
Szansa na sukces? (8 kwietnia, 2019 1:57 pm)
Urząd, kury i mury (29 marca, 2019 3:35 pm)
Krytyka i samokrytyka (28 marca, 2019 4:02 pm)
Oczy szeroko zamknięte (7 lutego, 2019 10:20 pm)
2018-10-19 - Wyborcza Agnieszka

Wyborcza Agnieszka

19 października 2018
Comments off
2282 Views

Cześć, obiecałem Ci, że będziesz miała fory na blogu po tym jak chciano Cię wymiksować już na początku kampanii. To ta sprawa z banerem, na którym nie znalazło się miejsce na Twoje zdjęcie obok innych startujących do Rady Powiatu ponieważ kandydat Pizoń uznał, że…

Agnieszka Drozd: Daj spokój. Było minęło. Chociaż pewien niesmak pozostał. Nie chcę do tego wracać.

Z tego co wiem były też próby pomijania Twojej osoby na spotkaniach przedwyborczych…

AD. Proszę, nie mówmy o tym więcej. I tak wyborcy zadecydują kto będzie ich reprezentował w radzie powiatu i kto zostanie wójtem gminy. To jest ważniejsze niż to kto komu chciał podłożyć świnię.

W porządku. A właściwie to dlaczego startujesz w tych wyborach?

AD. Każdy stara się specjalizować w jakiejś dziedzinie. Jeden chce być bardzo dobrym rolnikiem, inny bardzo dobrym nauczycielem, jeszcze inny bardzo dobrym przedsiębiorcą lub pracownikiem. W samorządzie nie należy specjalnie traktować jednej dziedziny kosztem drugiej. Dlatego ubiegając się o mandat radnej do rady powiatu postanowiłam zwrócić na to uwagę i mam nadzieję, że jako radna będę mogła realizować zasady zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój to przede wszystkim rozwój wszystkich nas, i tych ze wsi i tych z miasta, kobiet i mężczyzn, tych biedniejszych i tych zamożniejszych, pełnosprawnych i niepełnosprawnych, zdolnych i mniej zdolnych.

Nie poznaję Cię. Gadasz jak ci z telewizora. Może bardziej po ludzku?

AD. Przepraszam, zapędziłam się. Jestem nauczycielką, zajmuję się osobami niepełnosprawnymi, dlatego chciałabym zadbać o te osoby, które potrzebują naszej szczególnej opieki. Może uda się wprowadzić powiatowy program, który był już realizowany w większych miastach. Chodzi na przykład o darmowy transport dla osób starszych po 75 roku życia lub osób niepełnosprawnych. Osoby te miały by wtedy szansę dojechać na wizytę do specjalisty, rehabilitację lub w innej ważnej sprawie. Dzieci z małych miejscowości mają gorszy dostęp do zajęć pozaszkolnych pod okiem doświadczonych instruktorów. Rozwiązania mogą być dwa. Albo zorganizujemy zajęcia tutaj w tych miejscowościach, albo będą jeździć do Janowa, ale w sposób zorganizowany.

W porządku, ale do tego potrzebna jest baza, kasa, ludzie…

AD. No właśnie. Powiat może ubiegać się o pieniądze z różnych źródeł. Jeżeli ludzie zechcą mnie wybrać włączę się we wszelkiego rodzaju inicjatywy mające na celu budowę nowych obiektów sportowych i rekreacyjnych. Nie tylko orliki, ale również korty tenisowe, siłownie, sale rehabilitacji ruchowej, itd. Przede wszystkim na naszych wsiach. Będzie kasa, powstanie baza to znajdą się ludzie. Proste? Trzeba tylko chcieć.

Zaczynam Ci zazdrościć tego optymizmu. Staro się czuję przy Tobie…

AD. Bez przesady. W życiu trzeba coś robić. I nie tylko dla siebie. Dla innych również.

No to powodzenia. Lista numer 10, pozycja 3. Tak?

AD. Tak.

zn

PS. Gadała jak najęta, a strach było przerywać bo trenuje karate, a jej dzieci mają mistrzowskie tytuły w tej sztuce walki czyli w sporcie. Lepiej się Jej nie narażać. Tym bardziej, że jak coś powie to zrobi. I tego jestem pewien.